yoyaochoa09
yoyaochoa09 yoyaochoa09
  • 02-12-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 cans of dog food is $4.35. At this price, how much do 12 cans of dog food cost?

Respuesta :

anmari030909
anmari030909 anmari030909
  • 02-12-2020

Answer:

52.2 because 4.35 times 12 equals 52.2

Answer Link

Otras preguntas

An arch construction provides ______(1)______, because, the pieces that make up the arch apply force ________(2)________.
f(x)=9x^2-5x, g(x)=19x-4 (fog)(9)
What's the mean of 20,12,29,15,49?
On a farm, the farmer decides to give pizza to her 15 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $23.46. What is the unit price of ea
The length of a rectangular is 2/5 meter.It's width is 1/4 of its length .What is the perimeter of the rectangle?
Which describes how the parent function, f(x) = |x|, is transformed to show the function f(x) = 0.1|x – 3|? A.It is wider and shifted 3 units to the left. b.
what are symbols or words that represent positive and negative integers
Ronaldo is writing an article on the nervous system for a newsletter. Choose the correct way to complete each sentence. The______ nervous system has two parts.
What is the type of bacteria that digest the milk sugar lactose??
why is 1/3 less than 1/2