Seudónimo Seudónimo
  • 03-10-2016
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate of a 13 ounce of package of pustachios cost $5.99

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 03-10-2016
5.99 ÷13 =0.46
the unit rate is about 0.46 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
6.5 write in word form
A bus on a regular schedule takes 3 1/4 hours to reach its destination. The express bus takes 2 1/2 hours to make the same trip. How much travel time can be sa
Can someone help me ?????
What's the value of 3 in 310.25
give me a sentence that has the words prosper and profit
Can someone tell me the answer for 18-7÷0
Brandon owns nearly 2 times as many CDs ads Ingrid. Brandon owns 56 CDs. Write an equation and use it to estimate the number n of CDs Ingrid owns.
900 is 1/10 of what?
The fastest a human has ever run is 27 miles per hour. How many miles per minute did the human run?