angie302 angie302
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

Melinda bought 6 bowls of $13.20 what was the unit rate in dollars

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2016
i think it is about 83 cents
Answer Link
AlishaZaman16 AlishaZaman16
  • 01-10-2016
unit rate is basically asking in this problem, how much is the price of one bowl. The price of one bowl in this situation is 2 dollars and 20 cents
Answer Link

Otras preguntas

how many gallons of blood are in the human body
if one base of a trapizoid is 7.2 inches and the other base is 6.4 and the hieght is 3.6 what is it all around
how many grams in a pound
which term describes a mechanism by which the internal conditions of an organism are kept at set values without regard to the external conditions?
definition of imperialism
a deficiency in zinc might result in stunted growth.
what has the u.s. customs created to force importing companies like wal-mart to provide more detailed information about their suppliers and transportation compa
classify these compounds by whether they behave as strong acids, weak acids, strong bases, or weak bases in aqueous solution.
how many animals went extinct in the u.s. in 2015?
how much does a physical therapist make