KylerBetz KylerBetz
  • 03-11-2020
  • Mathematics
contestada

An item costs $0.11 per ounce. If the total cost of the item is $8.80, how many
ounces are in the item?

Respuesta :

debanks
debanks debanks
  • 03-11-2020

Answer:

88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Communication in a healthy relationship? A) needs to be positive B) doesn’t need to be open C) should avoid strong feelings D) should be characterized by hone
Neither lorenzo nor neha has an incentive to further increase output, nor does either have an incentive to decrease output. this outcome is an example of
Is it true that the somatosensory cortex controls motor responses and higher mental functions
-First read the article and answer the question correctly- Let's say you are retelling this Article. Which is most important to say? A) Rosa Parks helped with a
PLEASE I NEED! WILL GIVE BRAINLIEST! THANK YU!!!
Bmis in ________ and ________ ranges are associated with increased risk for premature death and disease.
Which to design elements can be found in the US flag
y= x + 5 y= -x - 5 Graph pls?
In how many ways can 4 letters be dropped in 6 mailboxes so that no two letters go in the same box
What is the first term in the expansion of the binomial (3x+y)^4 ?