C8harolindaKarlen
C8harolindaKarlen C8harolindaKarlen
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate per bottle of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 01-10-2016
9.60 / 24 = 0.40.......so the unit rate would be 40 cents per bottle of water
Answer Link

Otras preguntas

During the day, David s dog digs deep holes. a. Alliteration b. Imagery c. Hyperbole d. Personification
Compare and contrast metaphors and similes and their purposes.
If you're an eligible woman in search of Mr. Right, chances are that you're most likely to be impressed by a man's A. record of steady employment. B. physical
discuss, at least six (6) possible advices that could be given in a communication related conflict.
which statement best describes the pH of pure water
simplify 2×5 to the power of 2-(4+1)
2x + 3x + 4 equals .
park rangers at the north rim of the grand recorded the amounts of rainfall over 12 months. what was the total amount of rainfall in centimeters
Between 1915 and 1917, how did the strategies the Germans used at sea differ from those of the allied powers?
what has a neck but no head