pa3tricherit
pa3tricherit pa3tricherit
  • 01-10-2016
  • Mathematics
contestada

if a 13 ounce cereal box cost five dollars what is the unit price per ounce

Respuesta :

samantha84848
samantha84848 samantha84848
  • 02-10-2016
$2.60 since all you have to do is divide 13 by 5. 
Answer Link

Otras preguntas

Find the surface area of a cylinder with a height of 7 yd and a base diameter of 10 yd. Use the value 3.14 for , and do not do any rounding. Be sure to include
A good conclusion for my definition essay on the word Doubt.
A nurse administered the drug Dilantin to a patient but didn’t chart this action in the patient’s record. From the viewpoint of the US legal system, which state
I fell into one of those online list rabbit holes and wasted nearly an hour reading about surprising things that are coeval, like the first fax machine and pion
During Muslim conquests, the influence of Islam spread throughout A. Australia B. New Zealand North Africa and parts of Europe
Read the excerpt below and answer the question. TWO or three days and nights went by; I reckon I might say they swum by, they slid along so quiet and smooth and
anyone knows the answer?! ​
Which expression is a factor of 21x2 + 13x – 20? A 3x – 4 B 72 - 5 C 7x +4 D 30 + 5
Please Help !! I Will GIVE BRAINLIEST What is the slope of the line !
If air resistance acts on a falling object will all of its potential energy be converted into kinetic energy?