masson67
masson67 masson67
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

3. If a unit price label has a unit price of 13.5 cents per ounce, how much is the total price for a 24 ounce
package?

Respuesta :

chanheepink101
chanheepink101 chanheepink101
  • 02-10-2020

Answer:

324 cents or 3.24 dollars

Step-by-step explanation:

13.5 multiplied by 24=324

Answer Link

Otras preguntas

Which is the best summary of wart's worldview in “arthur becomes king of britain”? a. he is humble and does not seek power. b. he is secretly very power-hungr
In some states, real estate agents are legally required to A. hire home inspectors to perform pre-sale inspections. B. appraise the values of the
Why might the civilian conservation corps have employed only males?
A strong electric charge is
What is 25.1 divided by 8 round to?
Grace has yellowed skin, a suppressed appetite, and high blood pressure. Which drug does Grace most likely abuse? A. Alcohol B. Tobacco C. Hallucinogen
Witch sphere are the humans part of
What biomolecules is an enzyme? what is the purpose of enzyme??
Round 4.267 to the nearest tenth
Which describes the electric forces inside an atom? A. Gravitational forces are much stronger than electric forces. B. Electric forces and gravitational forces