elianajewels517 elianajewels517
  • 01-09-2020
  • Mathematics
contestada

102) Find the price of one marker if four
markers cost $11.36.
help asap please!!!

Respuesta :

sonyacihak7860 sonyacihak7860
  • 01-09-2020

Answer $2.84

Step-by-step explanation:

11.36 divided by 4

Answer Link
nbafanboy101
nbafanboy101 nbafanboy101
  • 01-09-2020

Answer:

$2.84 a marker divide $11.36 by the number of markers to get the answer $2.84

Answer Link

Otras preguntas

how is health of source of happiness​
Describe why the first year of college is the most critical year?
Which question would most likely be answered by reading the explosion of a story ? A.How would I resolve the main character problem if I were the writer ? B.how
What would you do with the force and mass to create a situation where the car has the highest acceleration possible?
Rationalise the denominator of 1/(2√5 + √3)​
News from around the region or Pacific ​
Solve the Inequality: -0.5x > 4
Evaluate the following expression for a = 3 and b = -5
Please help, thanks. It’s late work, it was due yesterday
What is the setting's role in helping to establish characterization in a story? A. It shows past events that happened in the story's location. B. It shows the a