athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Cell regulation doesn't seem to work in patients with _____. cancer heart disease diabetes
Vegetables are the best source for essential amino acids. a. True b. False
Term used to describe the boundary between Western Europe and communist Eastern Europe
A desiccant is another name for a water molecule TRUE FALSE
When turning left, you must yield the right-of-way to? a. any vehicle behind you b. vehicles to your right c. any vehicles coming straight through from the o
What equation could be used to find how many grams of mass is in 15.6 kilograms
At the beginning of the film, Mulan was reciting a litany of what a good daughter should be: "quiet, demure, graceful, polite, delicate, refined, poised and pun
i need a complex sentence for exploration
The Mexican Revolution began over civilians' disliking which Mexican leader?
12a. Do i need to find the morality of each ion in the solution to get to the moles? Or do i just do AlCl3