alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

Julio blows air across his hot bowl of soup. The tiny ripples he creates are similar to
Three forces act on an object. If the object is moving to the right in translational equilibrium, which of the following must be true?
The primary purpose of the passage as a whole is to (A) Examine the tactics of antebellum political parties with regard to women (B)Trace the effect of politi
1) Find the explicit formula that defines the sequenc Consider the sequences 6,810,-) 2) Find the 130th term of the sequence A 202 D 262
A bead slides without friction around a loopthe-loop. The bead is released from a height 18.6 m from the bottom of the loop-the-loop which has a radius 6 m. The
Find equation for best fit:.97​
one of the challenges Roebling faced during the designing of the Brooklyn bridge was
Question 1 with 1 blank más cuidado para mover el computador, lo puedes dañar. Question 2 with 1 blank la máscara para que no te descubran. Question 3 with 1 bl
Five math questions
The proper quantity of safety stock is typically determined by:_________ a. setting the level of safety stock so that a given stockout risk is not exceeded. b