chaseity23 chaseity23
  • 02-05-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 03-05-2020

Answer:

  $0.75 per lemon

Step-by-step explanation:

Express the ratio on the left as a decimal:

  $3/(4 lemons) = $?/lemon

  0.75 $/lemon = ? $/lemon

  0.75 = ?

The unit rate is $0.75 per lemon.

Answer Link

Otras preguntas

Someone please help me, what is 13x + 5 - 8x - 3?
C to the power of 5 x c
How are plant and animal structures similar?
PLEASE HURRY!! Only answer if you know it 100%!! Which indicates how evidence of climate change supports the theory of continental drift? coal fields in several
describe the Great Lakes - St. Lawrence landform region (Geography)
Find the number that makes the ratio equivalent to 1:3. 4:_____ 12 or 13 or 9 or 11
Don't steal points its not cool i WILL report and also answer this and u could have a chance to get brainliest ill be asking 10 questions whoever has the best
1. Why did the Union army fight the Confederate army twice at Bull Run? Bull Run was the site of the first shots, so provided symbolic significance for the Nort
boxComplete the concept map on ATP production. Choose your answer from theKey WordsElectron Transport ChainKrebs CyclePyruvateGlycolysisGlucoseADPCATPAcetyl COA
Put the pattern of colonization in the New World in order. 1. Seeking riches 2 2. Religious reasons 1 3. Farming and trading 3