wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

What can you conclude about Barton from the excerpt? Read the excerpt from "On Becoming an Inventor" by Dean Kamen. When I was twelve years old and Barton, my o
Which of the following statements is the most precise and correct to define an angle? A. The space between two intersecting lines. B. The exact degree of a rota
The income statement, also known as a profit and loss (P&L) statement, provides a snapshot of a company's financial performance during a specified period of
11. What is the difference between the weights of planes C and​ D? Explain how to use mental math to solve. - C: ​56,984 D: 79,473 - The difference in weights i
During a trip Sara knits a scarf at the rate of 469 millimetre everyday if her trip lasts 8 days how much of the scar will she have knitted by the end of the tr
in what sea is 38 degrees south and 162 degrees east
Evaluate this exponential expression. 4. (2 + 5)2 - 52 =
What is the length of DT where D(-6-2) and T(7-8)
How should we interpret the status of women at the time of the Constitution’s creation?
Which geographic feature did the british use as a of approved settlement?