angelllx0 angelllx0
  • 03-01-2020
  • Mathematics
contestada

at an office supply store emilio bought 3 notebooks and 5 pens for $13.75 if a notebook costs $1.25 more than a pen how does one notebook cost?

Respuesta :

glowry0606 glowry0606
  • 03-01-2020

Answer:

One notebook costs $2.50

Step-by-step explanation:

Ver imagen glowry0606
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE ANSWER ASAP!!! GIVING BRAINLIEST explain how you would create and use a spinner to simulate the probability of an event
How many years do you have to go to college to be a computer technician?
In Three ways indicate how you will address discrimination on behalf of the victims.
Which of the following functions are local governments responsible for meeting? national security education space exploration mail delivery
what is the exposition of cold river?
Why do you think the scene in "My Papa's Waltz" was so vivid among the poet's memories? Explain your thoughts.
Which figures are familiar?
How does dissolved oxygen affect living organisms in the river?
Search engine results returned and ranked according to relevance best describes:
Jeff's trip will cost $9 if he has 2 attendees at the conference. If there are 36 attendees how much will the trip cost jeff