holliecole holliecole
  • 04-10-2019
  • Mathematics
contestada

Calvin paid $3.00 for 10 juice boxes. What is the unit rate in cost per box?

Respuesta :

awesomefa123 awesomefa123
  • 04-10-2019

Answer: 30 centes

Step-by-step explanation:

$3.00 divideed by ten= $0.30

Answer Link
eliteanswer
eliteanswer eliteanswer
  • 04-10-2019

Answer:

0.30¢

Step-by-step explanation:

$3.00 / 10 = 0.30¢

Answer Link

Otras preguntas

What is an object with a very high resistance classified as?
What's the formula to perimeter
isabella has found that she stays the most fit by running variouse dinstances and terrains through out the week. On mondays she runs 2.5 miles, on tuesdays 4.6
The sum of two numbers is 44.The larger number is 20 more than the smaller number. What are the numbers?
What is the HCF of 2 x y and 6 x y?
What is an object with a very high resistance classified as?
solve the formula for the indicated variable (b=rw+r,for w  sollution w=____)
what is the farthest distance a human has ever been from earth?
Estimate the value of 21*3.86/0.207 anyone knw the estimate for this?
What's the formula to perimeter