TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

$5000 principal earning 4% compounded annually, 4 years
The ratio of red candy to green candy in a bag is 3 to 4 If there were 36 pieces of green candy in the bag, how many pieces of candy in the bag were red?
how many solutions are there to the system of equations graphed below if the lines are parallel
Which of the following does hydronephrosis lead to over time?
Brainliest if correct
How many solutions are there for the quadratic equation? Y=x^2+12x+36 Show work
Why were the rifle and other guns significant in the european colonization of africa?.
given f(x) = -x^2+x, find f(-1)
Cuando quiero llorar, no lloro/ y, a veces, lloro sin querer. Que figura literaria es?​
A jeepney has an original speed of 30 m/s and a final speed of 40 m/s. Compute its acceleration if the time of travel is 10 seconds.