RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

Marin's 10/4 mile everyday after school but says that she runs farther me everyday because she runs 5/2
Which of these is NOT a physical property of matter? A) odor B) boiling point C) melting point D) ability to rust
What is the benefit of having legislation ratified in the form of an amendment? An amendment is protected under the U.S. Constitution. An amendment is quicker t
A fishing boat using sonar to locate fish is employing _____. diffraction reflection refraction interference
what is m CBT? Use a protractor to help you.
A word that loses respectability undergoes _____. pejoration amelioration generalization specialization
Sloths have less muscle than other mammals their size in order to _______. a. conserve energy b. maintain a lower body weight c. digest their food faster d.
Which type of speech did Lyndon b. Johnson deliver on March 15, 1965?
Dehydration is known to: A- not affect brain functions. B- slow or stop efficient fat elimination and metabolism.*** C- lead to cases of diarrhea. D- cause
action that are reactions to a stimulus are called ________