Rainbowcloudycupcake
Rainbowcloudycupcake Rainbowcloudycupcake
  • 04-05-2016
  • Mathematics
contestada

you go shopping for a 10 lb. Family pack of ground beef for 23.47.There is a manger's special coupon for 3.25 off your purchase.How much did u pay per pound?

Respuesta :

swagginrebelchainzz
swagginrebelchainzz swagginrebelchainzz
  • 04-05-2016
2.022 i believe! cause you subtract 3.25, then divide it by 10lb!
Answer Link

Otras preguntas

how to find the square root of 100
Irrational numbers Math math
How does mercury negatively affect human health?
adaptations of cones and rodes
If x represents the amount Rita earns each week, which expression represents the amount she earns in a year?
What kind of camera did Joseph Niepce develop in 1826? a. Portable b. Foldable c. Pocket d. Room Sized
Solve the formula s=4pi r^2 for r
Mark Weinstein has been working on an advanced technology in laser eye surgery. His technology will be available in the near term. He anticipates his first annu
Plllllllsssssss hellppppppp meeeeee
Evaluate 8a + 3b - 10 + c^2 when a = 2,b= 5, and c = 4.