chuypj
chuypj chuypj
  • 02-04-2019
  • Mathematics
contestada

How many apples can be purchased for $10

Respuesta :

20251163 20251163
  • 02-04-2019

Answer:

Divide ten by the price of the apples.

Answer Link

Otras preguntas

can I have help with the problem in the picture pls ​
Which protein digesting enzyme is present in pancreatic juice?.
Big Points What is the equation of a horizontal line that passes through the point (4, -5)? Question 2 options: y = 4 y = -4 y = 5 y = -5
What is the volume of the cylinder shown below? A. 260x cu. units B. 3380x cu units C. 169x cu units D. 5200x cu units
HELPPP! MARK YOU THE BRAINLIEST! Write one smart goal It has to be realistic ? Background information The SMART in SMART goals stands for Specific, Measurable,
What type of figurative language is----She was one of those pretty and charming girls born, as though fate had blundered over her Explain how you know this
Why is systems theory important in a workplace?​
Help on this please it's urgent
Why did the united states take action against great britain during jefferson’s second term?.
A prism with a base area of 8 cm² and a height of 6 cm is dilated by a factor of 54. What is the volume of the dilated prism? Enter your answer, as a decimal, i