juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Bill and Ralph both work as cashiers for fast food restaurants. They are paid minimum wage. They are attending a black-tie party in an upper-class neighborhood.
Find the quotient: 5) 16 tons 400 pounds
ci parle de cartUne supede geographiew leproffeseur deavec la carte du Chanda encelgene​
#1 #2 #3 #4 #5 What does each Egyptian symbols mean?
Three sleds (30kg sled connected by tension rope B to 20kg sled connected by tension rope A to 10kg sled) are being pulled horizontally on frictionless horizont
Jake recently invested in a Hottie Potatee franchised business that serves potatoes with all the trimmings. The business needs lots of employees in order to ope
Write the following as an equation. Then solve. Twice the sum of a number and 2 is equal to three times the difference of the number and 3. Find the number.
Mr. Tyler’s class is having a discussion about whether sugary drinks should be sold at an upcoming school event. One student says, "Sugary drinks are not nutrit
Which one of the following basic patterns of demand is difficult to predict because it is affected by national or international events or because of a lack of d
How would 0.09 be represented as a percent? A. 0.9% B. 9% C. 90% D. 0.0009%