jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

What modernist theme does the excerpt highlight? Mrs. Dalloway by Virginia Woolf (excerpt) She felt very young; at the same time unspeakably aged. She sliced li
The amount of matter refers to which property of matter? density volume mass weight
Please help me with this one. N° 15
1800 divided by 25 show work
The number sentence 4x7 =(4x3) +(4x4) is an example of what property ?
What is the main inference that can be drawn from Jean Jacques Rousseau’s book The Social Contract? A) .People can enjoy civil and physical freedom, even if it
identify the Transformations that take place when you use an electric heater. begin with the transformations that take place in a hydroelectric power plant and
How to solve problem 11
A farmer plants 0.4 of a field with wheat. The field is 2.3 acres. How many acres are planted with wheat?
How did warming climate 12,000 to 10,000 years ago impact the paleo Indians living in the Americas at the time?