alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

find the area and perimeter of the shaded part.
¿ A quién vas a dar la llaves de la habitación? A. Los boy a dar la llaves de la habitación B. Las got a dar las llaves de la habitación C. Les boy a dar las l
A recent study shows that indoor tanning (using tanning beds) is now causing more cases of cancer than cigarettes. Researchers estimate around 360,000 cases of
Is this positive or negative
Lori rented a booth at the craft fair for $200 to sell baskets she made. The cost of the materials for each basket was $8. If she sells the baskets for $20, how
How does seafloor spreading related to supercontinents ? A. It leads to new information of tectonic crusts under the water that either pushes continents togeth
Please Help Me, Find measure b please​
A copper wire has a diameter of 1.02mm and carriesa constant current of 1.67A. If the density offree electrons in copper is 8.5 x10 to the power 28 per meter cu
74. One triangle has side lengths of 5 inches, 12 inches, and 13 inches. The side lengths of a second triangle are 15 inches, 36 inches, and 39 inches. What is
Solve the inequality -8<3y-20<52