jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

please help ASAP! I am timed a bunch of points.
How do I solve this question /20 =12/15?
hey does anyone know all the numbers or just a few! It would be such a help if you do :)
The speaker uses the figurative language in lines 5 and 6 to help the reader understand why--- * A summer day is not as lovely as his beloved B he is comparing
Find the midpoint of the line segment with endpoints (3,-5) and (7.9).​
Please help with this it’s 3:44 AM for me and I still didn’t finish my science hw:( / this one is REALLLY easy but I can’t find good explanations of it or defin
What is it that attracts you to and inspires you about your art form? What do you hope to gain from your experience with the Middle School Arts Audition Boot Ca
There are 3 circles and 6 triangles. What is the simplest ratio of circles to triangles?
What is the equation of the line of symmetry for the parabola represented by the equation y = -2(x – 7)2 + 11? Enter your answer as the correct equation, like t
What refers to a collection of small sections of code that are stored together to solve many everyday programs? - school - mausoleum - museum - library