habenaregay habenaregay
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

It is a week before the maths festival. A maths exhibitor costs £75.40 and so far 12 have been bought.

What is the total income so far?


Respuesta :

citron32
citron32 citron32
  • 03-01-2019

Answer:

Hello,

£75.40*12= 904.8£


Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

What is the acceleration of a 30.0-kg go kart if the thrust of its engine is 300.0 N?
name all of the ninja turtles or the artists
Please help me on 7G thank you :)
Give 4 functions of infundibulum
Carl wants to find out how exercise affects the body temperature of different people. What tool will Carl need in order to conduct his experiment?
what is the geometric mean of 5 and 12
Mark the false statements. Select all that apply. A. Nazism and fascism have similarities. B. Political and economic, but not social activities, are limited und
Shawn had $23 to spend on six notebooks. After buying them she had $11. How much did each notebook cost
Which statement is NOT true based on the information in the stem and leaf plot?
In ΔABC, if the length of side b is 3 centimeters and the measures of ∠B and ∠C are 45° and 60°, respectively, what is the length of side c to two decimal place