micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Radical-3 -radical -169
Let theta be an angle in quadrant IV such that sin theta= -5/13 Find the exact values of sec theta and tan theta
Understanding how each person makes sense of the world around them would be referred to as ___________ analysis. micro macro comprehensive both a and b
Which is true? 0.9030>0.8736 1.3432<1.2678 10.7495 > 10.7594 1.003<0.9784
I'm having trouble understanding how to do this. I know i'm supposed to convert the standard form to slope-intercept form which gives me answer D. I'm just havi
Which of the following is not true about the characters in the frame story and the story within a story? A.) Vortigern, the villain in the story within a sto
What was the main problem with the articles of confederation? it created a strong national government it created too many wars it created a monarchy it created
URGENT!!! What are the main stories of the Bible that teach us about things such as So what are the main stories, like the Tower of Babel, David and Goliath, No
What is the factored form of each expression? 20x + 35y
Olliva class collected 3'591 bottle caps in 57 days on average how many bottle caps did the class collect per day