hopealicea hopealicea
  • 03-04-2016
  • Mathematics
contestada

4 gallons of low-fat milk cost $13.80 find the cost of 6 gallons of low-fat milk

Respuesta :

bbop66 bbop66
  • 03-04-2016
Divide $13.80 by 4, then multiply by 6 to get $20.70
Answer Link
Waffletuffle
Waffletuffle Waffletuffle
  • 24-10-2021

Answer:

20.70

Step-by-step explanation:

13.80 divided by 4 and then mutiply by 6 and you will get 20.70

Answer Link

Otras preguntas

Need helppp plzzzzzz
whats the product of 87(10,000)
Solve for the unknown: -2(3 + 7h) + 2 = 108
Which object has the most thermal energy?
Felipe and Stephanie are spending the evening observing stars together. They can see thousands of stars in the dark night sky. Stars outside of the solar system
Object A has a mass of 8.0 kg and is accelerating at 4.0 m/s2. Object B has a mass of 10.0 kg and is accelerating at 3.0 m/s2. Object C has a mass of 7.0 kg and
2. What type of government does Mexico have?
Which table of values represents a linear function? ILL MARK BRAINLIST PLS HELP !
Spending time alone with someone can create a feeling of __________. relish dynamic appease intimacy
Uhm testtestestestestest Testtestestetstest