jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Which obstacle did colonial soldiers face at Valley Forge during the American Revolution? desertions, extreme heat, and a lack of food desertions, extreme heat,
Read this excerpt from "The World on Turtle's Back." The right-handed twin accused his brother of murdering their mother and their quarrels continued until it w
The phrase ¿Qué dices? means: O what did he say? O what did you say? O what do you say? O who said what?
If you find yourself part of a team at work, what is the best way to behave during a team meeting
How many neutrons are in the nucleus of the erbium-171 atom?
(08.03 HC) Megan wants to know if the number of words on a page in her English book is generally more than the number of words on a page in her math book. She t
Who made the day-to-day decisions for the Plateau Indians? A. the tribal chief. B. the shaman. C. the council. D. the elders Pleaseeee helpppppp!!!
Which equation correctly uses point (-2,-6) to write the equation of this line in point-slope form? Oy-6 = {(x - 2) O y-6 = (x - 2) O y +6 = (x + 2) O y + 6 = (
Scientists use specific levels of organization to analyze the biosphere. The Everglades consist of a large area of subtropical wetlands in Florida. Various spec
who is neil ciciega and why is he music man (serious questuin)