garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following types of rocks are likely to be formed due to compacting and cementing?
Find x in terms of p in this simultaneous question:2x+y=4y=6+2p
PLEASE HELP!!! Which of the following is an equivalent expression to the expression a1/3 / a1/4
Which coefficients correctly balance the formula equation nh4no2(s)-> n2(g) + h2o(l)?
Solve for the missing side length.
This is the set of all possible outcomes of an experiment
over 6 days, Dan jogged 7.5 miles, 6 miles, 3 miles, 3 miles, 5.5 miles and 5 miles what is the mean distance that Dan jogged each day
An implication of inclusive fitness theory on familial relations is that __________.
a student made a model of isostasy by placing a block of wood in a beaker of water. how can the student demonstrate isostatic rebound using her model ? A. press
Tyrone and Valerie wanted to determine what feature of a paper airplane would cause it to fly the farthest. Tyrone made his airplane with wider wings than Valer