zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

During melting the forces of attraction Between the molecules become
Thomas Paine and Thomas Hobbes both believed
Using the rule y = 3x + 4, find the value of y when x is 2. A) 9 B) 10 C) 11 D) 12 Using the rule y = 8x + 5, find the value of y when x is 6. A) 19 B) 43
Without doing the compotation,explain why or why not 19.7 is a reasonable value for the expression 122.14 divided by 6.2
Amy wants to estimate 11% of $9.11. what is a good estimate of the answer
Please help me with this
CHURA AND MARWE How are the masia and marwe alike in their relationships with chura A.Both reject chura for being so ugly B.both decide that chura needs a new n
What did lee hope to accomplish by invading the north?
MORE POINTS!!!can somebody please help me with this i’m so confused
Use equivalent ratios to find the unknown value. Plz help I am new to middle school