Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

Describe four ways in which natural process add harmful particles to the air
A climate which changes with altitude is called a(n) climate.
which best describes the policy stemming frim the 1896 plessy v.ferguson supreme court decision
Match the scenarios with the economic concepts they illustrate.
What remedy does benvolio suggest for romeo's problem?
Phyllis decided to drink, after trying to go to sleep, some warm milk. In the sentence above, the modifying phrase is "after trying to go to sleep." How should
Why is Oberon angry with his queen? Question 9 options: She keeps a young boy as her attendant. He is jealous. Oberon wants his queen to bow to him. She w
which best describes the policy stemming frim the 1896 plessy v.ferguson supreme court decision
Although doing his job well is an important aspect of jim's self-concept, he is just not good at his job. correspondingly, he is starting to feel bad about hims
Skin color in humans is an example of a phenotypic trait that is determined by polygenic inheritance. three separate gene loci determine skin color (p, q and r)