aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

A race has 6 competitors. The winner gets a gold ribbon, the second-place finisher gets a blue ribbon, and the third-place finisher gets a red ribbon. In how ma
A fellow nurse warns nancy that the next patient she will be observing is notorious for getting agitated and hard to communicate with. Nancy needs to apply crit
what is the value of y? A. 40° B. 30° C. 120° D. 60°
What is -3 1/3 + (-1 2/3)?
4. Find the volume of the prism. 3 mm 4 mm 4 mm
When meiosis is complete what has been produced
a chemical reaction can be represented by ​
One of the altitudes of the parallelogram shown is the square root of 22.5. What is the other altitude?
The black line is the graph of y= x. Which of these equations could represent the blue line? yt y = 0.001x y = 2x y = -x y = 1/2x
What results from combining two complementary pigment colors? a secondary pigment a white pigment a primary pigment color a black pigment